Nasze działania były opisywane w serwisach informacyjnych. Oto niektóre z publikacji:
"Badania przeprowadzi od środy, 30 września do niedzieli, 11 października grupa ankieterów z Zespołu Realizacji Badań PRYZMAT, działającego przy Instytucie Socjologii UMK. Zapytają przede wszystkim, co mieszkańcy sądzą o zmianie nazw ulic."
"Tomasz Kamiński i Krzysztof Wesołowski z Zespołu Realizacji Badań "Pryzmat" przy Instytucie Socjologii Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu przeprowadzili badanie wśród studentów na temat oglądania seriali."
"Temu problemowi naprzeciw mają wyjść lokalne konsultacje społeczne, które rozpoczęły się w ubiegłym tygodniu. Z wnioskiem o takie rozmowy wystąpiła rada okręgu Chełmińskie. Są one skierowane do młodzieży w wieku od 13 do 18 lat. Do 1 kwietnia ankieterzy z Zespołu Realizacji Badań Pryzmat, który działa przy Instytucie Socjologii UMK, odwiedzą szkoły na tym osiedlu i poproszą młodych ludzi o udzielenie odpowiedzi na kilka pytań w ankiecie."
"Beata Bielska, doktorantka na toruńskiej socjologii, wyspecjalizowana w tematyce studenckiej nieuczciwości, oraz Martyna Hoffman, studentka III roku socjologii UMK, sprawdziły, jak student kiwa system (sformułowanie z tytułu ich raportu). Zbadały skalę ściągania i plagiatowania na uniwersytecie w Toruniu. Przepytały 514 studentów IV roku wszystkich kierunków studiów na UMK. Grupa badanych nie jest reprezentatywna, więc wniosków nie można uogólniać do całego uniwersytetu, ale i tak są one interesujące."
„Zespół Realizacji Badań „Pryzmat” działa przy Instytucie Socjologii UMK. Pracują tam najlepsi studenci. Mają kształcić swoje umiejętności badawcze. Znają warsztat badawczy i zdobywają kolejne umiejętności. Można im powierzać projekty badań. Jak podają w swoich ulotkach, zajmują się realizacją badań społecznych, marketingowych oraz ewaluacjami.”
"W swojej pracy powołuje się, m.in., na badania przeprowadzone na 607 studentach toruńskiej uczelni przez Zespół Realizacji Badań Instytutu Socjologii UMK "Pryzmat". Dotyczyły one "podziemia studenckiego". Z wywiadów oraz socjologicznego eksperymentu (symulacja zakupienia pracy na określony temat), przeprowadzonych przez studentów pod opieką Moniki Kwiecińskiej i Elwiry Piszczek, wynika, że 87 proc. studentów UMK nie bierze pod uwagę zakupu pracy dyplomowej, ale 27 proc. z nich spotkało się z taką sytuacją. Do kupienia pracy przyznało się 14 studentów tej uczelni. "
"Chcemy wykorzystać nasza wiedzę, ale nie na zasadzie "3xZ”: zakuć, zdać, zapomnieć, ale tak, żeby nie poszła na marne. Dzięki takiemu rodzajowi aktywności,zdobywamy doświadczenie wymagane od przyszłych pracodawców. Mówi się, że po socjologii nie ma pracy, ale to nieprawda, jeśli ktoś jest dobry i zaangażowany, to może pracować, tam gdzie chce. Jesteśmy optymistami, staramy się widzieć szklankę do połowy pełną. Powszechna opinia jest taka, że po studiach humanistycznych można siedzieć w domu. To nieprawda. Wierzę, że nasze doświadczenie się nie zmarnuje – mówi Marta"
"Zespół Realizacji Badań Pryzmat na zlecenie Raktora UMK przeprowadzał kilka lat temu badanie dotyczące patologii wśród studentów. - W ówczesnym czasie problem sponsoringu nie był tak powszechny - mówi Elwira Piszczek, pracownik Instytutu Socjologii w Toruniu. - Zanotowaliśmy tylko pojedyncze przypadki."
"Na początku była chęć doszlifowania socjologicznego warsztatu - studenci chcieli zdobyć praktyczne doświadczenie potrzebne im w przyszłej pracy. Założyli grupę badawczą Pryzmat. Później pomyśleli, że można na tym zarabiać. Koło naukowe nie ma do tego możliwości."
"Badanie socjologiczne "Społeczny odbiór budowy stadionu żużlowego wśród mieszkańców miasta Torunia" zostało przeprowadzone przez Zespół Realizacji Badań Instytutu Socjologii Uniwersytetu Mikołaja Kopernika "Pryzmat". W dniach 3-13 stycznia ankietowano 400-osobową, reprezentatywna grupę dorosłych mieszkańców Torunia, którzy odpowiedzieli na pytania dotyczące sportu żużlowego i budowy nowego stadionu dla tej dyscypliny sportu."
"Ankietowani pracownicy Miejskich Ośrodków Pomocy Społecznej, Gminnych Ośrodków Pomocy Społecznej, szkół i organizacji pozarządowych w badaniu przeprowadzanym w 2003 r. przez Zespół Realizacji Badań IS UMK "Pryzmat" na zlecenie Polskiej Akcji Humanitarnej..." (s. 9)