Media o nas

Nasze działania były opisywane w serwisach informacyjnych. Oto niektóre z publikacji:

Radio PiK. Autor: Marek Nienartowicz. Tytuł: "Do mieszkańców zapukają ankieterzy"
Data publikacji: 24 września 2015

"Badania przeprowadzi od środy, 30 września do niedzieli, 11 października grupa ankieterów z Zespołu Realizacji Badań PRYZMAT, działającego przy Instytucie Socjologii UMK. Zapytają przede wszystkim, co mieszkańcy sądzą o zmianie nazw ulic."

Nowości

Gazeta Olsztyńska. Autor: Mateusz Przyborowski. Tytuł: "Seriale to dzisiaj także styl życia"
Data publikacji: 8 kwietnia 2014

"Tomasz Kamiński i Krzysztof Wesołowski z Zespołu Realizacji Badań "Pryzmat" przy Instytucie Socjologii Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu przeprowadzili badanie wśród studentów na temat oglądania seriali."

olsztynska

Moje Miasto Toruń. Autor: Wojciech Giedrys. Tytuł: "Jakie potrzeby mają młodzi z Chełmińskiego Przedmieścia?"
Data publikacji: 24 marca 2014

"Temu problemowi naprzeciw mają wyjść lokalne konsultacje społeczne, które rozpoczęły się w ubiegłym tygodniu. Z wnioskiem o takie rozmowy wystąpiła rada okręgu Chełmińskie. Są one skierowane do młodzieży w wieku od 13 do 18 lat. Do 1 kwietnia ankieterzy z Zespołu Realizacji Badań Pryzmat, który działa przy Instytucie Socjologii UMK, odwiedzą szkoły na tym osiedlu i poproszą młodych ludzi o udzielenie odpowiedzi na kilka pytań w ankiecie."

mmtorun.pl

Nowości Dziennik Toruński. Autor: Alicja Cichocka-Bielicka. Tytuł: "Ze ściąganiem za pan brat" Data publikacji: 17 września 2013

"Beata Bielska, doktorantka na toruńskiej socjologii, wyspecjalizowana w tematyce studenckiej nieuczciwości, oraz Martyna Hoffman, studentka III roku socjologii UMK, sprawdziły, jak student kiwa system (sformułowanie z tytułu ich raportu). Zbadały skalę ściągania i plagiatowania na uniwersytecie w Toruniu. Przepytały 514 studentów IV roku wszystkich kierunków studiów na UMK. Grupa badanych nie jest reprezentatywna, więc wniosków nie można uogólniać do całego uniwersytetu, ale i tak są one interesujące."

Nowosci.com.pl 

Teraz Toruń. Autor: Grzegorz Bojanowski. Tytuł: "Badanie rynku to podstawa" Data publikacji: 25 maja 2012

„Zespół Realizacji Badań „Pryzmat” działa przy Instytucie Socjologii UMK. Pracują tam najlepsi studenci. Mają kształcić swoje umiejętności badawcze. Znają warsztat badawczy i zdobywają kolejne umiejętności. Można im powierzać projekty badań. Jak podają w swoich ulotkach, zajmują się realizacją badań społecznych, marketingowych oraz ewaluacjami.”

Badanie rynku to podstawa

Nowości Dziennik Toruński. Autor: Grażyna Ostropolska. Tytuł: "Magister w promocji - 999 zł za sztukę" Data publikacji: 16 marca 2012

"W swojej pracy powołuje się, m.in., na badania przeprowadzone na 607 studentach toruńskiej uczelni przez Zespół Realizacji Badań Instytutu Socjologii UMK "Pryzmat". Dotyczyły one "podziemia studenckiego". Z wywiadów oraz socjologicznego eksperymentu (symulacja zakupienia pracy na określony temat), przeprowadzonych przez studentów pod opieką Moniki Kwiecińskiej i Elwiry Piszczek, wynika, że 87 proc. studentów UMK nie bierze pod uwagę zakupu pracy dyplomowej, ale 27 proc. z nich spotkało się z taką sytuacją. Do kupienia pracy przyznało się 14 studentów tej uczelni. "

Nowosci.com.pl

Gazeta Pomorska. Autor: (KB). Tytuł: "Socjolog bez pracy? To nam nie grozi" Data publikacji 1 lutego 2012

"Chcemy wykorzystać nasza wiedzę, ale nie na zasadzie "3xZ”: zakuć, zdać, zapomnieć, ale tak, żeby nie poszła na marne. Dzięki takiemu rodzajowi aktywności,zdobywamy doświadczenie wymagane od przyszłych pracodawców. Mówi się, że po socjologii nie ma pracy, ale to nieprawda, jeśli ktoś jest dobry i zaangażowany, to może pracować, tam gdzie chce. Jesteśmy optymistami, staramy się widzieć szklankę do połowy pełną. Powszechna opinia jest taka, że po studiach humanistycznych można siedzieć w domu. To nieprawdaWierzę, że nasze doświadczenie się nie zmarnuje – mówi Marta"

Pomorska.pl

Gazeta Pomorska. Autor: Janis. Tytuł: "Sponsorem twym chcę zostać" Data publikacji 21 lipca 2008

"Zespół Realizacji Badań Pryzmat na zlecenie Raktora UMK przeprowadzał kilka lat temu badanie dotyczące patologii wśród studentów. - W ówczesnym czasie problem sponsoringu nie był tak powszechny - mówi Elwira Piszczek, pracownik Instytutu Socjologii w Toruniu. - Zanotowaliśmy tylko pojedyncze przypadki."

Pomorska.pl

 Gazeta Wyborcza. Autor: Michał Wróblewski. Tytuł "Kariera przez Pryzmat" Data publikacji 16 kwietnia 2008

"Na początku była chęć doszlifowania socjologicznego warsztatu - studenci chcieli zdobyć praktyczne doświadczenie potrzebne im w przyszłej pracy. Założyli grupę badawczą Pryzmat. Później pomyśleli, że można na tym zarabiać. Koło naukowe nie ma do tego możliwości."

Wyborcza.pl

Kariera przez pryzmat

Torun.pl - Oficjalna strona miejska. Tytuł: "Żużel - 55% torunian za budową nowego stadionu" Data publikacji: 16 stycznia 2008

"Badanie socjologiczne "Społeczny odbiór budowy stadionu żużlowego wśród mieszkańców miasta Torunia" zostało przeprowadzone przez Zespół Realizacji Badań Instytutu Socjologii Uniwersytetu Mikołaja Kopernika "Pryzmat". W dniach 3-13 stycznia ankietowano 400-osobową, reprezentatywna grupę dorosłych mieszkańców Torunia, którzy odpowiedzieli na pytania dotyczące sportu żużlowego i budowy nowego stadionu dla tej dyscypliny sportu."

Torun.pl

Strona Biura Sejmu. Autor: Jolanta Szymańczak. Tytuł: "Dożywianie dzieci." Data publikacji: grudzień 2005.

"Ankietowani pracownicy Miejskich Ośrodków Pomocy Społecznej, Gminnych Ośrodków Pomocy Społecznej, szkół i organizacji pozarządowych w badaniu przeprowadzanym w 2003 r. przez Zespół Realizacji Badań IS UMK "Pryzmat" na zlecenie Polskiej Akcji Humanitarnej..." (s. 9)

Biurose.sejm.gov.pl