17 maja 2017 r. VIII DB "Dlaczego socjologia?"

Szanowni Państwo,

Pragniemy serdecznie zaprosić na organizowany przez Zespół Realizacji Badań "Pryzmat" VIII Dzień Badacza. W tym roku hasło przewodnie seminarium to: „Dlaczego socjologia?”

Wydarzenie odbędzie się 17 maja 2017 r. (środa) w Instytucie Socjologii w sali IX.  Prelegentami będą badacze działający w różnych dziedzinach, którzy są absolwentami toruńskiej socjologii. Zasadnicza część wydarzenia potrwa od godz. 9:45 do 14:00,

po czym będą miały miejsce zajęcia dedykowane poszczególnym grupom.

Harmonogram VIII Dnia Badacza:

9:45 Wystąpienie powitalne Dziekana Wydziału Humanistycznego, prof. Radosława Sojaka

10:10 Wystąpienie powitalne Dyrektora Instytutu Socjologii, prof. Tomasza Szlendaka

10:30 Filip Gołębiewski, Fundacja Stabilo - "A co ty wnuczusiu będziesz po tym robił, czyli życiowe rozterki socjologa praktykującego"

11:05 Tomasz Jankowski, Biuro Karier UMK - "Samodzielni, rozwijający się i kolorowi - pracownicy przyszłości"

11:40 Przerwa kawowa

12:20 Marcin Spławski, Danae sp. z o.o. - "Przydatność socjologii w zarządzaniu organizacjami"

12:55 Joanna Suchomska, Pracownia Zrównoważonego Rozwoju - "Socjolog zaangażowany, czyli o innym wymiarze badań społecznych i pokusie wpływania na lokalną społeczność"

13:30 Przerwa kawowa

14:00 Martyna Hoffman, Instytut Socjologii, Fundacja Court Watch - "Jak wybrać studia i nie rzucić ich po pierwszym roku?" (Zajęcia dedykowane licealistom, czas trwania 1h)

15:00 Tomasz Jankowski, Biuro Karier UMK - Warsztaty z Tableau Public, interaktywnego narzędzia do wizualizacji danych. Możliwość nabycia umiejętności: Łączenia i prawidłowej identyfikacji wielu (bardzo rożnych) zbiorów danych, pivot danych, podstawowe wizualizacje - w tym wizualizacje na mapach i zmian w czasie. (Warsztaty dedykowane studentom, ograniczona ilość miejsc - uprzednia rejestracja przez Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. , czas trwania  2h)

Partnerami medialnymi wydarzenia są TVP3 Bydgoszcz, Radio PiK, dziendobrytorun.pl, Chillitorun.pl, Głos Uczelni, Krzyk Uczelni, mojasocjologia.pl.

Serdecznie zapraszamy!

VIII Dzień Badacza 2017 - Plakat